Grzejnik łazienkowy

24 czerwca 2013 Porady  No comments

Grzejnik do łazienki

Łazienka jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. To tu jak nigdzie indziej powinniśmy się czuć wyjątkowo komfortowo. M.in. z tego powodu w łazience temperatura powietrza powinna być ok 4 stopni wyższa niż w innych pomieszczeniach i wynosić ok 24 stopni. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór grzejników łazienkowych

Najpopularniejszym obok ogrzewania podłogowego sposobem ogrzania łazienki jest obecnie grzejnik drabinkowy który oprócz funkcji grzewczej wykorzystywany jest również do suszenia prania lub przesuszenia ręczników po kąpieli.

Wyróżniamy w śród tej grupy grzejników, grzejniki wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie. Są to grzejniki wodne z wbudowaną grzałką elektryczną oraz często z sterownikiem grzałki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy grzejnik wykorzystywać również po za sezonem grzewczym włączając go na noc lub na określoną liczbę godzin (za taką funkcję odpowiada właśnie stertownik). Wtedy możemy spokojnie rozwiesić ręczniki, ustawić grzałkę na dwie godziny i nie martwić się poborem prądu przez całą noc jeśli zapomnimy wyłączyć grzałkę.

Musimy pamiętać że przy wyborze grzejnika podstawowym parametrem obok rozmiarów grzejnika jest jego moc. I tu pod uwagę musimy brać zarówno wielkość łazienki jak również rodzaj pieca który będzie taki grzejnik zasilał.

Najczęściej spotykane grzejniki łazienkowe są w kolorze białym ale większość producentów daje możliwość zamówienia grzejników w szerokiej palecie barw, swojej lub kolorów RAL. Część z popularnych drabinek posiada również swoje wersji wykonane w chromie. W przypadku jednak grzejników chromowanych należy pamiętać o tym że mają one mniejszą moc od zwykłych grzejników (ok.30%).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge