Pisuar w domu

2 października 2013 Ceramika  No comments

Pisuary

Pisuar kojarzy nam się wyłącznie z toaletami publicznymi, jednak jego posiadanie w domu może mieć wiele zalet. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie, a w domach gdzie często przyjmujemy gości może takie rozwiązanie okazać się tym bardziej trafione.

Najczęściej stosowane w domach są pisuary z pokrywą (deską) z systemem wolnego opadania. Zapewnia to komfort z korzystania z pisuaru i daje poczucie higieny. Pisuary zawieszane są bezpośrednio na ścianie lub na stelażu podtynkowym (jak np miski wc). Posiadają one kilka rodzai systemów spłukujących, najpopularniejsze są przyciski lub zawory spustowe.

Wśród pisuarów wyróżniamy spłukiwanie ręczne i automatyczne. Te pierwsze jest zdecydowanie tańsze choć spłukiwanie automatyczne wydaje się bardziej higieniczne i wygodne. Dodatkowo warto zainteresować się tymi urządzeniami które mają opcję oszczędnego, jednolitrowego spłukiwania dzięki oszczędność wody staje się dodatkowym atutem tego urządzenia.

Pisuary wykonane są najczęściej z ceramiki sanitarnej choć spotykamy również takie ze stali nierdzewnej. Dla zapewnienia odpowiedniej prywatności czasem montowane są przy nich specjalne przegrody choć zdarza się to najczęściej w toaletach publicznych a nie domach prywatnych.

Istnieje wiele modeli pisuarów różniących się pod względem technicznym, wyglądem a także kolorem. Nie jest to segment zaniedbany przez projektantów jak jeszcze kilka lat temu. Dostrzeżone jego potencjał co bardzo cieszy bo możemy się doszukać istnych perełek designu wśród pisuarów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge